Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Підвисоцька сільська рада» (код ЄДРПОУ: 20089284) був реорганізований і увійшов до складу Оратівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Підвисоке
Оратівський район, Вінницька область

Історія села Підвисоке

Село Підвисоке розташоване на крайній східній частині Оратівського району за 22 кілометри від районного центру Оратів, та за 100 кілометрів від обласного центру м. Вінниця. Землі села безпосередньо межують із землями Монастерищенського району Черкаської області та Іллінецького району Вінницької області.

Деякі історичні документи свідчать про те, що село Підвисоке вже існувало в ХVI столітті.

В 1929 році на території села було створено два колгоспи: ім. Шевченка та ім. ВЛКСМ, які об’єднались в один колгосп ім. Димитрова у 1953 році.

До Жовтневої революції в селі була церковно – приходська чотирикласна школа, заснована в 1902 році. З 1926 року по 1932 рік школа вже була семирічною. В перші роки Радянської влади сільська церква була зруйнована.

Узимку 1933 року селяни почали голодувати. В Підвисокому існує Національна книга пам’яті жертв голодомору 1932-1933 рр. в Україні, в яку включено 103 чоловіки, а також свідчення жертв-очевидців голодомору.

В грудні 1941 року в лісі біля села Підвисоке був створений партизанський загін, яким командував Іван Калачник. Село звільнили від фашистської окупації 7 січня 1944 року воїни 240 стрілецької дивізії під командуванням Героя Радянського Союзу генерал-майора Уманського Терентія Хомовича.

У 1954 році відкрито пам’ятник над братською могилою загиблих воїнів-визволителів.

На території сільської ради зареєстровано ТОВ «Підвисоке», ФГ «Полянецьке-Т», на даний час ще не ліквідовано СВК «Підвисоцький», який фактично не діє. Приватизовано землі присадибного фонду. На території територіальної громади функціонують:

  • відділення зв’язку 
  • місцева АТС
  • ФАП
  • 2 приватних магазини
  • будинок культури і сільська бібліотека
  • студія флористики «Чарівниця».

До складу територіальної громади входять два населені пункти – Підвисоке і Тарасівка. Населені пункти сільської ради зв’язує дорога протяжністю 2 км, населені пункти телефонізовано, село Підвисоке газифіковане.

Загальна територія сільської ради складає 2500,7 га, в т.ч. площа населених пунктів: Підвисоке - 235.8 га, с. Тарасівка 18.8 га. Землі в кількості 1413 га розпайовано між 431 пайовиком.

На території сільської ради рахується 9,63 га земель водного фонду, з яких 4,59 га наповнені водою і перебувають у користуванні громади. Населення сіл складає 446 осіб, з них пенсіонерів – 135 осіб, працездатного віку – 251 осіб, 56 з них діти до 18 років. Молоді сім’ї – 5.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua